Logo
Bayilere Özel
 Bayi Giriş Buton
Ürün Arama
Ürün Grupları
Köpek ve Kedi İsimlikleri
Köpek
Kedi
Kuş
Kemirgen
Sürüngen
Balık
Teşhir Standları
İndirimli Ürünler
Yeni Ürünler
Kong Köpek Peluş Sesli/Sessiz Oyuncak Yılan L 82cm
Kong Kedi Kediotu Doldurulabilen Peluş Ördek 9cm
Kong Köpek Anksiyete Giderici Elbise XXS
Kong Köpek Anksiyete Giderici Elbise XXL
Kong Köpek Anksiyete Giderici Elbise XL
Günün Ürünleri
Trixie kedi maltı 100gr.

Bizden Haberler

4.10.2016 09:14:00
KONG Türkiye'de!

KONG TÜRKİYE'DE!


Köpek ve kedi oyuncaklarında dünya devi Kong, geniş ürün yelpazesi ve ultra dayanıklı, özel tasarımlı ürünleriyle artık Türkiye'de.


Seri üretimine ilk olarak 1976 yılında başlanan Kong pet oyuncaklarının hikayesi, markanın muciti Joe Markham'la başlıyor. Fritz adında emekli bir Alman kurdu bulunan Markham, köpeğinin çiğneme alışkanlığına çözümler arıyor. Çünkü Fritz, diğer köpeklerin bir adım ötesine geçerek sadece ayakkabıları değil, taşları, sopaları da kemirmeye başlıyor. Bunun sonucunda Fritz'in diş sağlığı günden güne kötüleşirken Markham köpeğinin en çok sert plastikten imal edilmiş bir motorlu taşıt süspansiyonunu çiğnemeyi sevdiğini fark ediyor. 6 yıl boyunca farklı materyaller ve şekillerde çalışmalar yaptıktan sonra, en nihayetinde seri üretime geçirerek pet sahiplerine sunabileceği Klasik Kong formuna ulaşıyor. Köpeklerin ağız, diş yapısına uygun özel tasarımına ulaştığında, bir arkadaşının Markham'a bu oyuncağın King Kong'un kulak tıkacıymış gibi göründüğünü söylemesi üzerine de markanın adı ortaya çıkmış oluyor: KONG!2005 yılında Planet Dog kitabında Kong şu şekilde tanımlanır: KONG, dünyada en çok tanınan pet oyuncağı markasıdır.


Bir oyuncağın ötesine geçerek, aynı zamanda pet ve pet sahiplerinin karşılaştığı sorunlara da uzun ömürlü çözümler sunan KONG'un ürün yelpazesinde, köpeklerin yeme alışkanlıklarını düzenleyen ürünlerden, anksiyetelerle mücadelede yardımcı olacak ürünlere kadar pek çok çeşit bulunuyor.

2016'da da büyüme hedeflerini birer birer hayata geçiren DBM Dış Ticaret ekibi olarak, bir dünya markasını daha Türkiye pazarına kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

 

Diğer Haber Başlıkları

 Trixie, Shaun The Sheep Ürünleri Geldi!
 Trixie Ödül Mamaları Türkiye'de!
 Trixie Tüm Eksik Stoklar ve Yeni Ürünler
 Mars META & Mars Türkiye ve DBM 2014&2015 Toplantısı
 Interzoo 2014
 Mutluluğa Özen Gösterenler İçin
 Eukanuba Veteriner Diyetlerinden Etkin Çözümler
 Eukanuba & Iams
 Artık PayPal Hesabınızlada ödeme yapabilirsiniz
 Pet Word Wide
 THY’den kanaryalara uçuş izni
 Ofisimizin Gözdeleri
 Sektör Dergisinden
 Showroom ve Ofisimizden Görüntüler
 Sprenger Germany Stoklarımızda